Doradztwo zawodowe | AB UNI-SERVIS Starogard Gdański

DORADZTWO
ZAWODOWE

DORADZTWO ZAWODOWE

Co wybrać? Jak dokonać właściwego wyboru?

Żyjemy w dynamicznym świecie ciągłych zmian. Badania mówią, że ponad 60% dzieci będących aktualnie w szkole podstawowej będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Postęp technologiczny wymusza nowe specjalizacje. Stare zawody zanikają lub oczekiwane są nowe umiejętności. Młodzi ludzie wkraczający na rynek edukacji i rynek pracy muszą zmierzyć się z olbrzymim, często niespójnym natłokiem informacyjnym i zmiennością danych. Nadchodzi era, w której przestajemy być tylko pracownikami, zaczniemy a wręcz koniecznością stanie się tworzenie własnej marki na rynku pracy. Silna marka, pozycja zawodowa to nie tylko wykształcenie formalne, ale przede wszystkim fachowość, wiedza o sobie samym i cały szereg tzw. umiejętności miękkich, które w natłoku przeładowanych programów nauczania często są pomijane w systemie edukacji.


Oczekiwania, potrzeby wobec pracy zaczynają się zmieniać. Młodzi ludzie coraz częściej zadają sobie pytania – co chcę/mógłbym tak naprawdę robić? czy to co wybiorę jest dla mnie? czy ta praca mnie rozwinie? czy pozwoli mi żyć w sposób który spełni moje oczekiwania, potrzeby? Wybór ścieżki edukacyjno-zawodowej staje się bardzo ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, można powiedzieć, że jest to jedna z ważniejszych decyzji życiowych, jest też procesem, który dokonuje się przez całe życie.

Ważne jest nie tylko, CO wybierać, ale też JAK dokonać wyboru.


AB UNI-SERVIS świadczy usługi doradztwa zawodowego wyłącznie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Organizujemy i prowadzimy panele z zakresu doradztwa zawodowego w klasach jako jeden z elementów wsparcia. Nasi doradcy to specjaliści z dużym doświadczeniem i praktyczną wiedzą dotyczącą analiz potrzeb rynku pracy, pośrednictwa pracy, rekrutacji, zarządzania zasobami ludzkimi.

AB UNI-SERVIS od 2004 r specjalizuje się w realizacji potrzeb rynku pracy. Współpracujemy w wieloma firmami z różnych branż. Wspólnie z przedsiębiorcami analizujemy bieżące i przyszłe potrzeby zawodowe i specjalizacje.

Nasza oferta to wsparcie dla doradców zawodowych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jako praktycy rynku pracy pomożemy w analizowaniu własnych potrzeb, czyli wyborze np. ścieżki edukacyjno-zawodowej, poznawaniu siebie i własnych umiejętności/predyspozycji, czy też dalszego rozwoju zawodowego.Zapraszamy. Zadzwoń i dowiedz się więcej….